Jeśli borykasz się z tak uciążliwą chorobą skóry jaką jest trądzik różowaty, krem musisz wybierać ze szczególną starannością. W wielu profesjonalnych miejscach, w tym w nuzeniec.com.pl , możemy się dowiedzieć, że w przypadku tej choroby panują liczne, dość restrykcyjne zasady.

 

Przede wszystkim warto wiedzieć, że krem dla cery z trądzikiem różowatym nie może zawierać alkoholu. Takie kosmetyki mają bowiem silne właściwości drażniące, a takie nie powinny być w przypadku tej choroby stosowane. Alkohol to jednak nie jedyny niewskazany składnik.

 

Trądzik różowaty - krem musisz wybierać ze szczególną starannością.
Trądzik różowaty – krem musisz wybierać ze starannością.

Jeśli chorujesz na trądzik różowaty, krem nie może także zawierać żadnych innych substancji drażniących takich jak mentol czy silne olejki eteryczne. Co więcej, niewskazanymi substancjami są różnego rodzaju konserwanty i wiele innych składników. Jak zatem łatwo zauważyć, w przypadku tak uciążliwej i naprawdę bardzo kłopotliwej choroby jak właśnie trądzik różowaty, krem musi być naprawdę dobrze dopasowany.

Wielu dermatologów poleca, aby osoby z trądzikiem różowatym używały kremów o naturalnym składzie. Obecnie można spotkać bardzo wiele kosmetyków ekologicznych, na które składają się wyłącznie naturalne składniki roślinnego pochodzenia. Trzeba jednak pamiętać, że takie preparaty mają krótki termin przydatności do użycia.

 

Trądzik różowaty to zatem bardzo trudna choroba skóry, w której kluczowe znaczenie mają stosowane na co dzień kosmetyki jak kremy, maści i wiele innych preparatów niezbędnych do pielęgnacji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *