Dzisiaj kupienie drukarki 3D jest proste i nie jest dużym wydatkiem. Wchodzisz po prostu na stronę solveere.pl/ i zamawiasz model drukarki 3d ze sklepu, który Ci się podoba. Jednak dzisiaj będą bardziej spekulował co jest możliwe dzięki technologii druku 3D. Przełom w branży medycznej jest niemalże pewny. Sukcesy w branży budowlanej już są.

 

Ja natomiast zastanawiam się czy istnieje możliwość wykorzystania druku 3D w kategorii żywności. Można by było jako materiał wykorzystać różnego rodzaju składniki odżywcze i po prostu drukować potrawy. Według mnie jest to bardzo ciekawy pomysł, zwłaszcza jeżeli dałoby się manipulować bardziej smakiem i wyglądem potraw.

 

 

Dzięki drukowi 3D ułożenie zdrowej diety byłoby wtedy łatwiejsze. Można by było wartościowe składniku odżywcze podać jako bardziej smakowite potrawy i nadać im bardziej atrakcyjny wygląd. Oczywiście żeby wykorzystać druk 3D w taki sposób ta technologia musi jeszcze bardzo się rozwinąć.

 

Sklepy z drukarkami 3d nowość dlawielu z nas.
Sklepy z drukarkami 3d nowość.

 

Na obecnym jej poziomie nie potrafię sobie wyobrazić wydrukowania np. kaszy gryczanej, albo zupy. Być może zastosowanie druku 3D w tej kategorii zmusi nas do jedzenia kiepsko wyglądającej papki. Jednak jeżeli uda się popracować nad walorami estetycznymi, to z pewnością będzie to ciekawe rozwiązanie.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *